Λάμπαρντ: Οι νέοι έδωσαν ρυθμό

10:28 8/9/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η Αγγλία νίκησε εύκολα με 5-0 τη Μολδαβία, στον πρώτο της αγώνα για τα προκριματικά του Μουντιάλ, με τον Φρανκ Λάμπαρντ, να στέκεται ιδιαίτερα στην εμφάνιση των νέων παικτών της ομάδας.Ο έμπειρος χαφ της Τσέλσι έδωσε τα εύσημα στους νεαρούς Τομ Κλέβερλέι και Αλεξ Τσάμπερλέιν."Ο Κλέβερλέι έπαιξε με μυαλό στο κέντρο. Είναι χαρά
να αγωνίζεσαι δίπλα του και σε τόσο μικρή ηλικία θα αφήσει εποχή αν συνεχίσει έτσι και τα επόμενα χρόνια.Ο Αλεξ ήταν υπέροχος. Έδωσε ρυθμό στην ομάδα με την ταχύτητα του στο πρώτο ημίχρονο. Είναι πολύ σημαντικό να βλέπεις νεαρούς παίκτες να αγωνίζονται όπως αυτοί οι δύο για την Εθνική Αγγλίας", σχολίασε ο Λάμπαρντ.Ο άσος της Τσέλσι σημείωσε δύο γκολ στο συγκεκριμένο ματς και στις δηλώσεις του για την συνέχεια των προκριματικών δήλωσε:"Προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε. Όπου και αν παίζουμε θέλουμε να γινόμαστε καλύτεροι. Πατήσαμε φρένο στο δεύτερο ημίχρονο και αυτό είναι φυσιολογικό από την στιγμή που ήμασταν 3-0 μπροστά στο σκορ και σε λίγες ημέρες έχουμε άλλον αγώνα. Πρέπει να συνεχίσουμε σε υψηλούς ρυθμούς και με την Ουκρανία την ερχόμενη Τρίτη".