Κοκότοβιτς: Ηταν μια καθαρή νίκη της ΑΕΚ. Χρειαζόμαστε ενίσχυση για να σωθούμε

20:48 9/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Την ανωτερότητα της ΑΕΚ αναγνώρισε ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς στη συνέντευξη Τύπου, ενώ δήλωσε πως η ομάδα του χρειάζεται ενίσχυση προκειμένου να πετύχει το στόχο της, που δεν είναι άλλος από την παραμονή στην κατηγορία. "Ηταν μια καθαρή νίκη για την ΑΕΚ, που έδειξε πιο έμπειρη και διεκδικητική ομάδα. Εμείς δεχτήκαμε δύο εύκολα γκολ, καταφέραμε να μειώσουμε σε 1-2, προσπαθήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο,
αλλά τελικά δεχτήκαμε το 1-3 κι εκεί τελείωσε το παιχνίδι.Το ξεχνάμε πλέον και κοιτάμε το επόμενο. Πιστεύω ότι η ομάδα έτσι όπως είναι χρειάζεται ενίσχυση και πιστεύω ότι θα πάρουμε 3-4 παίκτες για να παλέψουμε για τον στόχο μας".Σε ερώτηση για το ότι η ομάδα του έκανε μόλις μία φάση στο δεύτερο ημίχρονο, συγκριτικά με άλλες ομάδες που νίκησαν την ΑΕΚ, είπε: "Κάναμε μια φάση, αλλά αντιμετωπίσαμε μια ποιοτική ομάδα.Δεν ήταν καθόλου εύκολο, ήταν πιο έμπειρος από εμάς ο αντίπαλος και δεν μας άφησε να παίξουμε. Είναι καλύτερη ομάδα από εμάς η ΑΕΚ. Με την Κέρκυρα έκανε πολλές ευκαιρίες και δεν έβαλ