Κέρκυρα: Φιλική νίκη επί της Κασσιώπης

Φιλική νίκη με 2-1 πήρε η Κέρκυρα επί της Κασσιώπης, σε οικογενειακό διπλό 90λεπτης διάρκειας, που πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (19/3) το απόγευμα, στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Πλάντραφου.Ο Γιάννης Παπακώστας χρησιμοποίησε μόνο παίκτες, που δεν αγωνίστηκαν απέναντι στον Ολυμπιακό, δίνοντας, παράλληλα, χρόνο και σε τρεις «μικρούς», από την ομάδα Νέων (Γεωργακόπουλος, Σγούρος, Κροκίδης),
θέλοντας να έχει τους πάντες σε εγρήγορση, ενόψει της συνέχειας.Μετά από ένα στείρο, από πλευράς σκορ, α’ ημίχρονο, οι Φαίακες άνοιξαν το σκορ στο 64’, όταν ο Ντινιωτάκης αξιοποίησε κάθετη μπάλα στον άξονα και με πλασέ, νίκησε στον Ευθυμίου (δανεικός, υπενθυμίζουμε, στην Κασσιώπη, από τον ΑΟΚ).Η ομάδα του Ρομπέρτο Μπολάνο ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φούκη (χέρι Λάμπρου), για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 76’ ο Βασιλόγιαννης, με δυνατό σουτ, λίγο έξω από την περιοχή.Τον αγώνα «σφύριξε» ο τέως διαιτητής του ΣΔ Κέρκυρας, Βασίλης Προβατάς.ΚΕΡΚΥΡΑ (Γ. Παπακώστας): Στρατηλάτης, Λάμπρου, Έντερ, Κρητικός, Σκέμπης, Ηλιάδης, Μοσχάκης, Ανδρεόπουλος, Γκέσιος, Σίμωσης, Ντινιωτάκης. Έπαιξαν και οι: Αρμένης, Βασιλόγιαννης, Γεωργακόπουλος, Κροκίδης, Σγούρος (οι τρεις τελευταίοι, από την ομάδα Νέων).ΚΑΣΣΙΩΠΗ (Ρ. Μπολάνο): Ζάχος, Παναγιώτου, Βιτουλαδίτης, Θεοδωρέλλης, Σφακιανάκης, Πετρόγιαννης, Φαρούκ, Καραγιαννίδης, Πατινιώτης, Τσούκλης, Καραγιάννης. Έπαιξαν και οι: Ανυφαντής, Κονισπολιάτης, Ευθυμίου, Κόκκινος, Παπανδρέου, Κεφαλάς, Φούκης, Πελάης, Μεσημέρης, Ίσερης, Ρεκλείτης.