Κέρδισε ο ΠΑΟΚ, άρεσε ο Παναγιωτούδης στις Σέρρες

23:46 2/9/2011 - Πηγή: Sport.gr
Με τον 16χρονο Κώστας Παναγιωτούδη να κλέβει τις εντυπώσεις ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Πανσερραϊκού, σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε στις Σέρρες στο πλαίσιο της μεταγραφής του Γιώργου Γεωργιάδη, που όμως έλλειπε, καθώς βρίσκεται στην αποστολή της Εθνικής ομάδας. Ο Λίνο με πέναλτι έκρινε το τελικό αποτέλεσμα. Ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στις Σέρρες
με πολλές απουσίες, αλλά ο Λάζλο Μπόλονι είχε τη δυνατότητα να δώσει χρόνο συμμετοχής στις ρεζέρβες, αλλά και σε νεαρούς παίκτες, που προέρχονται από τις Ακαδημίες.Ο Δικέφαλος του Βορρά είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, έκανε φάσεις, όμως δεν έλειψαν τα λάθη, που έδωσαν τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να βγάλουν κάποιες αντεπιθέσεις.Το σκορ άνοιξε ο Λίνο μετά από πέναλτι, που κέρδισε ο Ρομπέρ. Η φάση ήταν δημιούργημα του Παναγιωτούδη, τον οποίο πριν από λίγες μόνο μέρες ανέβηκε στην πρώτη ομάδα μετά από εντολή του Μπόλονι. Ο νεαρός αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή και είχε στο ενεργητικό του πολλές καλές προσπάθειες, κερδίζοντας τις εντυπώσεις.Ελάχιστες ήταν οι καλές στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο, με τους δύο προπονητές να πραγματοποιούν πολλές αλλαγές, ενώ αξιοσημείωτο είναι πως λίγα λεπτά πριν τη λήξη έσβησαν οι προβολείς και ο διαιτητής αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι.Αυτή δεν ήταν η πρώτη φορά που διεκόπη το παιχνίδι, αφού νωρίτερα υβριστικά συνθήματα οπαδών του ΠΑΟΚ ανάγκασαν τον διαιτητή να το διακόψει για λίγα λεπτά, κάτι που είχε συμβεί και στο ματς με την Ξάνθη για τη Superleague.Πανσερραϊκός: Γουμάγιας (82' Κουτζαβασίλης), Τριανταφύλλου, Ντιόγκο (76' Κονέ), Μιλένκοβιτς, Σαλαμαστράκης, Ορφανός (80' Μουσικάκης), Περπερίδης (73' Γκουέι), Τσαούσης (82' Κυριακίδης), Βουτσιάς (55' Σοάρες), Στεφανίδης (73' Βρούτσινα), Παντελιάδης.ΠΑΟΚ: Χαλκιάς (46΄Γλύκος), Σνάουτσνερ, Μαλεζάς (70' Ιντζίδης), Μπαλάφας, Λίνο (46΄Έτο), Αρίας (46΄ Πόποβιτς), Τσουκαλάς (70' Τσανδάρης), Ρομπέρ (70' Πέλκας), Παπαδόπουλος, Παναγιωτούδης, Γκαρσία.