"Καθάρισε" από το 1ο ματς η Ανόρθωση

Ουσιαστικά η κυπριακή ομάδα εξασφάλισε την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο της διοργάνωση, αφού μετά το υπέρ της 3-1 η ρεβάνς της ερχόμενης Πέμπτης αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.Η Ανόρθωση κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ σ' ένα καθοριστικό χρονικά σημείο, με τον Σπαντάτσιο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι στο 45'.Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα με τον Λαμπόρδε να κάνει το 2-0 στο 55'. Μόλις επτά λεπτά αγιότερα ο Κάλβο πέτυχε το 3ο γκολ της "Κυρίας", ενώ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 82' με τον Μοροζόφ.Λεβάντια (Μάρκο Κρίσταλ): Σμίσκο, Αρτιούνιν, Αντόνοφ, Μορόζοφ, Σουμπότιν, Ποντολούζιν, Τάαρ (60' Ράτελ), Κούλινιτς, Πέμπρε (56' Τούμετ), Καλουμάε, Χουντ (73' Τέβερ).Ανόρθωση (Ρόνι Λέβι): Μπλάζιτς, Ίλιτς, Μποαβεντούρα, Πάολο Ζόρζε, Κόλιν, Αλέξα, Λαμπάν (64' Οχαγιόν), Κάλβο, Λαβόρδε, Σπαντάτσιο, Οκκάς (69' Ρέζεκ).