Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα με 0-3 από τη Βιγιαρεάλ για τη Σεβίλη

Στα σκουπίδια πέταξε το δώρο της Μπαρτσελόνα η Σεβίλη, που ηττήθηκε με 0-3 από τη Βιγιαρεάλ στο ντεμπούτο του Αντόνιο Αλβαρεθ στον πάγκο της ομάδας. Οι ανδαλουσιανοί δεν μπόρεσαν να φύγουν με το τρίποντο από το Ελ Μαδριγάλ και να εκμεταλλευτούν την ήττα της Μαγιόρκα από τους μπλαουγκράνα για να σκαρφαλώσουν στην 4η θέση της Primera Division.

Βιγιαρεάλ – Σεβίλη 3-0 (5’ Ρόσι, 18’ Γιορέντε, 90’+1’ Πιρές)

Από πολύ νωρίς η Βιγιαρεάλ κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ και να κλειδώσει

τη νίκη της. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Νιλμάρ γέμισε από τα δεξιά για τον Ρόσι, που βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 18’ πανηγύρισαν το δεύτερο τους τέρμα, με τον Νιλμάρ να είναι ο δημιουργός και με ωραία σέντρα να τροφοδοτεί τον Γιορέντε που βρισκόταν μπροστά στον Πάλοπ, έπιασε την κεφαλιά και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0. Η καλύτερη στιγμή για τη Σεβίλη ήταν αυτή του 25ου λεπτού, όταν ο Φαμπιάνο πέρασε τ