Ιβκοβιτς: Πολύ καλή η ώρα διεξαγωγήςΑλεξανδρής: Ευχαριστημένος για τρία δεκάλεπτα

Χωρίς να συναντήσει καμία αντίσταση ο Ολυμπίακός πανηγύρισε την 5η του νίκη στην Α1 νικώντας με 94-70 το Μαρούσι στο κλειστό του Αγ.Θώμα. Ο Ντούσαν Ιβκοβιτς μίλησε μετά το τέλος του ματς και μπορεί να έκανε θετικά σχόλια για την ώρα διεξαγωγής της αναμέτρησης, ωστόσο τόνισε πως τέτοιου είδους παιχνίδια δεν βοηθάνε την ομάδα του. Από την πλευρά του ο τεχνικός του Αμαρουσίου, Βαγγέλης Αλεξανδρής παραδέχτηκε πως το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική. Ιβκοβιτς:
Πρέπει να είμαστε ομάδα playoffs
Ο Ντούντα στις δηλώσεις του δεν στάθηκε στην εύκολη νίκη της ομάδας του αλλά στο ότι τέτοια παιχνίδια δεν βοηθάνε τους παίκτες του: "Ηταν ένα παιχνίδι που προσπαθήσαμε να κρατήσουμε καλό ρυθμό. Το πρώτο δεκάλεπτο δεν μας βοήθησε. Μετά τους 38 πόντους χαλάρωσαν οι παίκτες, που δεν είναι εύκολο βέβαια να βάλεις τόσους πόντους. Συγχαρητήρια στο Μαρούσι που έμεινε μέσα στον αγώνα μέχρι τέλους και προσπάθησε.Το παιχνίδι είναι σαράντα λεπτά. Η πρώτη περίοδος δεν μας βοήθησε. Η ομάδα θα έχει βελτίωση.