Ιβκοβιτς: Ο Παναθηναϊκός κέρδισε δίκαια

Στο γεγονός πως ο Ολυμπιακός δεν γνώριζε πως να εκμεταλλευτεί την έδρα του στάθηκε ο Ντούσαν Ιβκοβιτς στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό. Ο σέρβος κόουτς των ερυθρόλευκων παραδέχθηκε πως οι πράσινοι άξιζαν την νίκη, ενώ ο Μαυροκεφαλίδης από την πλευρά του υπογράμμισε πως πρέπει να σηκώσουν κεφάλι. Ιβκοβιτς:
Μας άγχωσε ο αντίπαλος
"Ηταν ένα σκληρό ματς σαν όλα τα μέχρι τώρα ματς. Σήμερα εμείς δεν ξέραμε να παίξουμε έδρα. Ο Παναθηναϊκός ήθελε πιο πολύ το ματς. Ηταν καλύτερη ομάδα. Είναι μεγάλος αντίπαλος και ο μεγαλύτερος μας αντίπαλος ήταν το δικό μας άγχος. Αφήσαμε να έχει ο αντίπαλος 58% στα δίποντα και εμείς είχαμε 38%. Σε τόσο χαμηλό ποσοστό είχαμε μόνο 11 ριμπάουντ, αυτό σημαίνει ότι δεν είχαμε θέληση.Δεχθήκαμε πολλά εύκολα καλάθια. Ο Μάριτς σε 10 λεπτά έβαλε 14 πόντους. Η συγκέντρωση ήταν λίγη. Χάσαμε τη συγκέντρωση μας στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο. Δεν πετύχαμε να οργανώσουμε το παιχνίδι. Επέλεξα να παίξω στο τέλος με πιο έμπειρους παίκτες. Το ματς κρίθηκε στο τρίποντο του Φώτση που αφήσαμε ελεύθερο και σε ένα ριμπάουντ. Ο Παναθηναϊκός κέρδισε δίκαια και έχουμε δυο ημέρες για να ετοιμάσουμε το επόμενο παιχνίδιΜαυροκεφαλίδης: "Τίποτα δεν τελειώνει. Ο ΠΑΟ έκανε δίκαια το 1-0. Εμείς έχουμε να σηκώσουμε τα κεφάλια μας ψηλά και να δούμε το επόμενο ματς".