Ιβκοβιτς: Ηταν σοκ για τους παίκτες το -14

Την ευθύνη της ήττα ανέλαβε ο Ντούσαν Ιβκοβιτς μετά το τέλος της αναμέτρησης, τονίζοντας πως αυτό και το προπονητικό τιμ, ευθύνονται για το αποτέλεσμα. Ο σέρβος τεχνικός τόνισε πως οι παίκτες του ήταν σοκαρισμένοι που βρέθηκαν από το +3 στο -14, ενώ υπογράμμισε πως η ομάδα δεν πρέπει να σταματάει να δουλεύει. "Το προπονητικό τιμ κι εγώ προσωπικά αναλαμβάνω τη μεγαλύτερη ευθύνη. Για μας
ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι και τελείωσε περίεργα. Ηταν δύσκολο και από ψυχολογικής άποψης μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού. Η Φενέρμπαχτσε προετοιμάστηκε πολύ καλά και κέρδισε δίκαια. Εμείς ετοιμάσαμε ένα ματς για να μην παίξουμε σετ παιχνίδι", ήταν τα πρώτα λόγια του Ντούντα.Ο σέρβος τεχνικός συνέχισε λέγοντας: "Είχαμε το ματς υπό έλεγχο για 30-33 λεπτά κι εκεί μόλις δεν βρήκαμε σωστές λύσεις απέναντι σε μία κλειστή άμυνα έχοντας αστοχία στα τρίποντα. Χάσαμε στο τέταρτο δεκάλεπτο 12-29 και αυτό δεν χωρά ανάλυση. Ηταν ένα πραγματικό σοκ για τους παίκτες να βρεθούμε από το +3 στο -14. Αυτό το αποτέλεσμα