Ιβκοβιτς: Είχαμε τρύπια άμυνα...

Ο Ολυμπιακός κατέκτησε την 1η θέση του 2ου ομίλου με την νίκη του με 89-82 επί της Ρόμα, ο Ντούσαν Ιβκοβιτς έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του, ωστόσο ο σέρβος τεχνικός ήταν ιδιαίτερα καυστικός για την εμφάνιση των παικτών του, μιλώντας για έλλειψη επαγγελματισμού και τρύπια άμυνα. Ο Ντούσαν Ιβκοβιτς
ξεκίνησε τις δηλώσεις του λέγοντας: "Δεν έχει σημασία να πω για την πρώτη θέση. Τώρα που τελειώσαμε πρέπει να πω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την μεγάλη προσπάθεια. Δουλέψαμε σκληρά και δυνατά και δεν περίμενα να παίξουμε με τόσο χαμηλό επίπεδο επαγγελματισμού και να τρώμε τόσο εύκολα καλάθια".Στην συνέχεια αναφέρθηκε στην άμυνα της ομάδας του, χαρακτηρίζοντας την... τρύπια: "Δεν είμαι αυστηρός. Είναι η πρώτη φορά μετά τον Νοέμβριο που έχουμε δυο ελεύθερες μέρες ξεκούρασης. Φάγαμε εύκολα καλάθια στην αρχή που δεν μας βοήθησαν. Είχε μεγάλη διάθεση η Ρόμα σε όλο το ματς. Μας κράτησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό. Φάγαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο 29 πόντους. Είχαμε τρύπια άμυνα και η Ρόμα