Ηττα η Αρσεναλ, διπλό με... σόου από Σούρλε η Τσέλσι

18:55 1/3/2014 - Πηγή: Sport.gr
Με τον Σούρλε να πετυχαίνει χατ - τρικ σε διάστημα 17 λεπτών (!), η Τσέλσι πέρασε νικηφόρα από το "Craven Cottage", επικρατώντας 3-1 της Φούλαμ. Εκτός αποστολής ο Μήτρογλου, στο τελευταία δεκάλεπτο έπαιξε ο Καραγκούνης. Στο +4 πήγαν οι μπλε από την Αρσεναλ, που ηττήθηκε 0-1 στην έδρα της Στόουκ!Στο κυνήγι της Ευρώπης εξακολουθεί να βρίσκεται η Εβερτον, που ίδρωσε, αλλά τελικά με γκολ
του Λουκάκου σο 81' νίκησε με 1-0 τη Γουέστ Χαμ. Επιβλητικό διπλό στην έδρα της Χαλ πέτυχε η Νιούκαστλ, που νίκησε 4-1 τις "Τίγρεις".Στο "Craven Cottage" το προσωπικό σόου του Σούρλε ξεκίνησε στο 52'. Στο 65' ο Γερμανός έκανε το 2-0 και τέσσερα λεπτά αργότερα έφτασε στο χατ τρικ. Με γκολ του Χέιτινγκ η Φούλαμ απλώς μείωσε σε 1-3 στο 74'.Η Αρσεναλ έφυγε με άδεια τα χέρια από την έδρα της Στόουκ, η οποία πήρε μεγάλη νίκη επί των Κανονιέρηδων με 1-0, χάρη σε πέναλτι του Γουόλτερς στο 76'.Η Νιούκαστλ, τέλος, έβαλε γερές βάσεις για το διπλό στην έδρα της Χαλ από το ημίχρονο, όταν και με σκόρερ τους Σισοκό και Ρεμί προηγήθηκε με 2-0. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η Χαλ με τον Κέοχ μείωσε, αλλά στη συνέχεια δέχτηκε ακόμα δύο γκολ από τους Σισοκό και Ανιτά.