Ιτάνζ: Ενα μεγάλο συγγνώμη από τον κόσμο

Συγγνώμη από τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ ζήτησε ο Σαρλ Ιτάνζ.Μετά την ήττα με 2-0 από τον Αστέρα Τρίπολης στον ΠΑΟΚ επικρατεί απογοήτευση για την ευκαιρία που χάθηκε για τη συμμετοχή της ομάδας σε έναν τελικό κυπέλλου.Ο τερματοφύλακας του "δικεφάλου" του βορρά, Σαρλ Ιτάνζ τόνισε: "Είναι μια πολύ δύσκολη νύχτα μετά τον αποκλεισμό μας από τον τελικό. Πρέπει να μείνουμε
συγκεντρωμένοι και να κοιτάξουμε μπροστά, γιατί ακολουθούν τα πλέι οφ. Δυστυχώς μείναμε στον αγώνα της Τούμπας.Με το 0-0 ήμασταν ικανοποιημένοι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπήκαμε όπως θα έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο, δεχθήκαμε το γκολ και δεν καταφέραμε να βρούμε τον δρόμο προς τα δίχτυα για να πάρουμε εμείς την πρόκριση".Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ είπε: "Θέλω να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη από τον κόσμο. Εκ μέρους των παικτών, των προπονητών, του ιατρικού τιμ και της διοίκησης, θέλω να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη από τους οπαδούς μας γιατί τους απογοητεύσαμε. Είμαι στον ΠΑΟΚ δυο- τρεις μήνες κι έχω καταλάβει ότι είναι μια μεγάλη ομάδα και μια πολύ μεγάλη οικογένεια. Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να διεκδικήσουμε την παρουσία μας στο Champions League της επόμενης περιόδου και τη νέα χρονιά να πάρουμε έναν τίτλο".