Ισοπαλία 1-1 για τη Μαρσέιγ στο ματς με τη Βαλενσιέν

Για μία ακόμη αγωνιστική στο γαλλικό πρωτάθλημα η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Βαλενσιέν. Η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάμπ ευτύχησε να μπει από νωρίς μπροστά στο σκορ με γκολ του Ντιαβαρά στο 16ο λεπτό, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Φανί.Στη φάση αυτή η Βαλενσιέν κέρδισε πέναλτι, το οποίο, όμως, δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε γκολ κι έτσι η Μαρσέιγ μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, αλλά με το υπέρ της 1-0 στο σκορ.Οι παίκτες του Ντεσάμπ άντεξαν στην πίεση της Βαλενσιέν, αλλά λύγισαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Σαέζ έγραψε το τελικό 1-1.