Ισόπαλη η Εθνική γυναικών με την Πολωνία

Η ομάδα της Πολωνίας ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη της καλή ευκαιρία. Η Λέσνικ εκτέλεσε το φάουλ στο 20', η Σάλατα βρέθηκε αμαρκάριστη μέσα στην περιοχή, πήρε την κεφαλιά και νίκησε τη Χαραλαμπίδου, ανοίγοντας το σκορ.Η Εθνική μας απάντησε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, η Κογγούλη με εξαιρετική ενέργεια στο χώρο του κέντρου, έβγαλε την κάθετη μπαλιά στη Μοσχοφίδου, η οποία ευστόχησε από ευνοϊκή θέση και ισοφάρισε.Παρότι αμφότερες οι ομάδες στην επανάληψη δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για γκολ δεν κατάφεραν
να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.Mε αυτόν τον βαθμό, η εθνική μας έφτασε του δύο πόντους στον όμιλο, ενώ οι Πολωνέζες τους 10. Επόμενο ματς για την ομάδα του Κουτσάκη είναι την Τετάρτη (4/04) με τα Σκόπια.Ελλάδα: Χαραλαμπίδου, Κακαμπούκη, Γκατζογιάννη, Αδαμάκη, Κογγούλη, Χατζηγιαννίδου, Παπαδοπούλου Α, Μήτκου, Σιδηρά (73' Δημητρίου), Κυδωνάκη (78' Ξέρα), Μοσχοφίδου (83' Αρβανιτάκη).Πολωνία: Kiedrzynek, Gornicka, Konsek, Stobba (69' Pakulska), Lesnik, Chudzik, Zelezko, Tarczynska (78' Sikora), Salata, Siwinska, Winczo.