Ισόπαλες 1-1 Γερμανία - Ιταλία, 2-1 η Αργεντινή την Πορτογαλία. Με γκολ του Μπενζεμά, 1-0 η Γαλλία τη Βραζιλία

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Γερμανία και Ιταλία στη σπουδαία φιλική αναμέτρηση του Ντόρτμουντ. Νίκη στην εκπνοή για την Αργεντινή, 2-1 την Πορτογαλία, ενώ και η Γαλλία πανηγύρισε νίκη, καθώς χάρη σε γκολ του Καρίμ Μπενζεμά επικράτησε με 1-0 της Βραζιλίας. Περισσότερα σε λίγο...Καθάρισε ο Μέσι
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λιονέλ Μέσι στην εκπνοή του αγώνα, η Αργεντινή επικράτησε με 2-1 της Πορτογαλίας
σε φιλικό που διέξηχθη στην Γενεύη στην Ελβετία.Στο πρώτο ημίχρονο πρωταγωνίστησε η... Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς στο 14` ο Ντι Μαρία έκανε το 1-0 για τους αργεντινούς, με τον συμπαίκτη του στην βασίλισσα, Ρονάλντο, να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 21ο λεπτό.Και ενώ όλα έδειχναν ότι αυτό θα ήταν το τελικό σκορ, στο 89` ο Κοεντράο ανέτρεψε τον Ζαμπαλέτα με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι. Ο Μέσι ανέλαβε να το εκτελέσει και δεν αστόχησε, γράφοντας το 2-1 και χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του.Ο Μπενζεμά... χόρεψε τη Βραζιλία