Ισόπαλες 1-1 Εβερτον και Μπέρμιγχαμ σε εξ αναβολής αναμέτρηση

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Εβερτον και Μπέρμιγχαμ στο Γκούντισον Παρκ σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική της Premier League. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι τον δρόμο για την αντίπαλη εστία. Ηταν το 17ο λεπτό όταν ο Ματς γέμισε για τον Μποσέζουρ, που έπιασε την κεφαλιά και έγραψε το 1-0.Η Εβερτον πίεσε για την ισοφάριση στην συνέχεια και έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 35ο λεπτό με τον Χάιτινγκα να νικάει τον Φόστερ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και να κάνει το 1-1.Στην επανάληψη, τα ζαχαρωτά πίεσαν για το δεύτερο τέρμα τους και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για να το πετύχουν. Οι προσπάθειές τους όμως δεν έφεραν το αναμενόμενο αποτέλεσμα και το 1-1 ήταν το τελικό σκορ, με την Μπέρμιγχαμ να παίρνει έναν πολύτιμο βαθμό στην μάχη που δίνει για παραμονή.