Ιδρωσε, αλλά πέρασε η Μπαρτσελόνα, 1-1 με την Αθλέτικ στο Μπιλμπάο. Αγχώδης πρόκριση και για τη Ντεπορτίβο Λα Κορούνια

01:12 6/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Αν και χρειάστηκε να... ιδρώσει, η Μπαρτσελόνα κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 1-1 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτός έδρας και σε συνδυασμό με το 0-0 του Καμπ Νου στο πρώτο ματς προκρίθηκε στα προημιτελικά του Copa del Rey. Αγχωτική πρόκριση και για τη Ντεπορτίβο Λα Κορούνια, 3-1 την Κόρντομπα της Segunda Division στην παράταση. Λύτρωση και πρόκριση με Αντριάν!
Σκούρα τα βρήκε και η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια που χρειάστηκε την παράταση στο Ριαθόρ για να ξεπεράσει το
εμπόδιο της Κόρντομπα με 3-1 στη ρεβάνς του 1-1.Η ομάδα της Segunda Division αποδείχθηκε... πολύ σκληρή για να πεθάνει και βρέθηκε μία ανάσα από την έκπληξη όταν στο 86` πήρε προβάδισμα με τον Αρτεάγα. Παρόλα αυτά, ένα πέναλτι για χέρι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους έδωσε την ευκαιρία στον Αντριάν να φέρει το ματς στα ίσα και να το οδηγήσει στην παράταση.Εκεί, με την Κόρντομπα να παίζει και με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Τένα στις καθυστερήσεις, ο Αντριάν δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης και με δύ