Η Βραζιλία επικράτησε με 2-0 της Ουκρανίας σε φιλική αναμέτρηση

Νικηφόρο ήταν και το δεύτερο φιλικό για την εθνική Βραζιλίας. Η Σελεσάο επικράτησε με 2-0 της Ουκρανίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Λονδίνο τη Δευτέρα (11/10).

Η ομάδα του Μάνο Μενέζες άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, όταν ο Ρομπίνιο τροφοδότησε τον Ντάνι Αλβες, αυτός σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Ρόμαντσουκ, χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Πάτο έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει το σκορ, καθ΄σ σημάδεψε το δοκάρι.

Η Ουκρανία προσπάθησε να ισοφαρίσει και στο 43` ο Αλιέφ νίκησε τον Βίκτορ,

αλλά ο διαιτητής δεν μέτρησε το γκολ καθώς είχε καταλογίσει φάουλ στη φάση που προηγήθηκε. Στο 50` ήταν η σειρά των παικτών του Γιούρι Καλιτβίντσεβ να σημαδέψουν το δοκάρι και να χάσουν την ευκαιρία για το 1-1.

Στο 64ο λεπτό ο Πάτο καθάρισε ουσιαστικά το παιχνίδι για τη Βραζιλία, καθώς με ωραία ενέργεια εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Κάρλος Εντουάρντο και έγραψε το 2-0, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό.