Η Ομόνοια προκρίθηκε στους 8 του Κυπέλλου, παρά το 2-2 με τον Ατρόμητο

Αν και η Ομόνοια αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Ατρόμητο Γεροσκήπου στον μεταξύ τους επαναληπτικό αγώνα, προκρίθηκε στους 8 του Κυπέλλου Κύπρου, χάρη στο υπέρ της 6-0 από το πρώτο παιχνίδι. Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς εμφανίστηκε καλύτερη στο πρώτο μέρος και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 22ο λεπτό ο Κασέκε έκανε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Εφραίμ με
δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων. Μετά το δεύτερο γκολ, ο ρυθμός της Ομόνοιας έπεσε, δεδομένου ότι είχε αποκτήσει διαφορά οκτώ τερμάτων.Ο Ατρόμητος κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο 34` με τον Χατζηβασίλη, που στο 60` σημάδεψε το δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Στο 72` όμως ο Περικλέους στάθηκε πιο τυχερός και ισοφάρισε σε 2-2, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, με την Ομόνοια να πανηγυρίζει στο τέλος την πρόκριση στα προημιτελικά.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα των επαναληπτικών ματς της φάσης των 16 (με έντονα οι ομ