Η Ντ. Ζάγκρεμπ επικράτησε με 2-0 της Μπριζ για τον 4ο όμιλο του Europa League, που συμμετέχει και ο ΠΑΟΚ

Με το τρίποντο στις αποσκευές της έφυγε από το Βέλγιο η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, που επικράτησε με 2-0 της Μπριζ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League και έφτασε τους 7 βαθμούς, όσους και ο ΠΑΟΚ, βάζοντας γερά θεμέλια για πρόκριση στην επόμενη φάση, σε αντίθεση με την ομάδα του Αντρι Κόστερ, που αποχαιρετά ουσιαστικά το όνειρο της πρόκρισης. Χωρίς γκολ
και ιδιαίτερες συγκινήσεις κύλησε το πρώτο ημίχρονο στο Γιαν Μπρεϊντελ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αλλά η Μπριζ κατάφερε να ισορροπήσει σύντομα το παιχνίδι και να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες, χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά τον Κελάβα.Ο Κόστερ επέλεξε να κάνει αλλαγές στα πρώτα λεπτά της επανάληψης για να φρεσκάρει το σχήμα του, αλλά οι κροάτες  ήταν πιο αποφασισμένοι για τη νίκη και κατάφεραν να προηγηθούν. Στο 55` ο Σαμίρ εκμεταλλεύθηκε την έξυπνη πάσα του Μπέκιρατς, πλάσαρε τον Ντε Βλίγκερ και έγραψε το 1-0.Το γκολ έδωσε ώθηση στην Ντιναμό που τέσσερα λεπτά αργότερα πανηγύρισε και