Η Καβάλα νίκησε στην παράταση 2-1 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου hellas online

Ακόμα μία επιτυχία στην εντυπωσιακή της φετινή σεζόν σημείωσε η Καβάλα. Μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα, οι αργοναύτες νίκησαν στη ρεβάνς με 2-1 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και προκρίθηκαν στα ημιτελικά του κυπέλλου Hellas Online. Οι κυανέρυθροι ήταν κυρίαρχοι στο μεγαλύτερο διάστημα και με γκολ του Ριέρα στις αρχές της επανάληψης, κρατούσαν την πρόκριση στα χέρια τους μέχρι το 84'. Σε εκείνο το σημείο όμως, ο Ντομπρασίνοβιτς ισοφάρισε και ο Ονουάτσι σφράγισε το εισιτήριο στην παράταση και ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας της αποβολής του Λάτκα. Το τελευταίο εμπόδιο προς τον μεγάλο τελικό για την ομάδα του Ααντ Ντε Μος θα είναι, σε διπλά παιχνίδια, ο Αρης, που απέκλεισε εύκολα στη ρεβάνς του Κλεάνθης Βικελίδης την Ξάνθη.