Η ήττα από τον Παναθηναϊκό αλλά το γκολ του Μίτσελ που τη μετρίασε, λειτουργούν ευεργετικά για την ΑΕΚ

09:16 3/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Από τη στιγμή που ο διαιτητής Παππάς σφύριξε τη λήξη στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, η ΑΕΚ δεν μπορούσε να κρατήσει πολλά πράγματα από το ματς, εκτός της πρόκρισης. Κι αυτό γιατί η εμφάνιση αλλά και ο τρόπος που διαχειρίστηκε το υπέρ της (συνολικό) 3-0 στο 12ο λεπτό του β` αγώνα, κάθε άλλο παρά αφήνουν αχτίδες αισιοδοξίας για το μέλλον. Αποτελούν όμως μια χρυσή ευκαιρία για όλους, καθώς το (παραλίγο) πάθημα, μπορεί να γίνει μάθημα.
Αρχής γενομένης από το πρώτο ημίχρονο και το καθαρά αγωνιστικό σκέλος, η Ενωση παρουσιάστηκε γυμνή στα μετόπισθεν. Εκεί όπου η απουσία του Δέλλα, κάνει τον -εξαιρετικό στο πρώτο ματς- Νασούτι, να μοιάζει ερασιτέχνης μπροστά στον Σισέ και τον Μανωλά χαμένο στη... μετάφραση. Από τα τρία στόπερ της ΑΕΚ λοιπόν, όπως φαίνεται αυτοί που την έχτισαν χρησιμοποίησαν ως τοτέμ τον 35χρονο και με αρκετούς τραυματισμούς, Τραϊανό.Ομάδα ψυχολογίας
Από κει και πέρα όμως, σημαντικό ρόλο έπαιξε και πάλι η ψυχολογία. Εκεί όπου οι κιτρινόμαυροι έδειξαν και πάλι ότι έχου