Η Ιντερ πήρε μια επική πρόκριση στους "8" του Champions League, επικρατώντας 3-2 της Μπάγερν στο Μόναχο

Αν υπήρχε ποδοσφαιρικός Θεός στην Allianz Arena, θα είχε δώσει την πρόκριση στους "8" του Champions League στην Μπάγερν Μονάχου από το πρώτο ημίχρονο. Οταν δηλαδή, η Ιντερ πελαγοδρομούσε μέσα στον αγωνιστικό χώρο και οι βαυαροί έκαναν πάρτυ, προηγούμενοι 2-1 και έχοντας χάσει... άχαστες ευκαιρίες για πολύ μεγαλύτερο σκορ. Ακόμα και έτσι, όμως, η Πρωταθλήτρια Ευρώπης δήλωσε παρούσα! Με τον Σνάιντερ να την κρατάει ζωντανή όταν... χαροπάλευε, οι νερατζούρι επικράτησαν 3-2 της Μπάγερν στο Μόναχο (0-1 είχε λήξει το πρώτο παιχνίδι στο Μιλάνο) και πήραν την πρόκριση με τον Πάντεφ να σημειώνει το χρυσό γκολ στο 88ο λεπτό. Σε λίγο περισσότερα...