Η Δόξα επιβλήθηκε με 4-0 της ΑΕΠ, νίκη παραμονής και για τον Ερμή, 2-0 τον Αρη

Το καλύτερο ξεκίνημα στην φάση των πλέι άουτ έκανε η Δόξα Κατωκοπιάς, που συνέτριψε με 4-0 την ΑΕ Πάφο και έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία. Πολύτιμη νίκη και για τον Ερμή Αραδίππου, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 του Αρη Λεμεσού.

Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΕ Πάφος 4-0 (11’ Ενρίκε, 35’, 78’ Ρομά, 41’ Ελευθερίου)

Από τα πρώτα λεπτά η Δόξα έδειξε αποφασισμένη να πάρει τη νίκη. Μόλις στο 11ο λεπτό ο Ρομά τροφοδότησε τον Ενρίκε και αυτός με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν την επιθετική πρωτοβουλία

και στο 35’ έκαναν το 2-0 με τον Ρομά. Τέσσερα λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Ελευθερίου με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0 και κλείδωσε τη νίκη της ομάδας του. Η ομάδα της Πάφου δεν μπόρεσε να αντιδράσει ούτε στην επανάληψη και στο 78’ ο Ρομά με δεύτερο προσωπικό τέρμα, έγραψε το τελικό 4-0.

Αρης Λεμεσού – Ερμής Αραδίππου 0-2 (46’ Ρονκάτο, 55’ Σεμπαστιάο)