Η... άτακτη Παρί

Η Παρί Σεν Ζρμέν πέταξε στα σκουπίδια τοι δώρο που της έκανε η Νις, ισοφαρίζοντας τη Μαρσέιγ στις καθυστερήσεις.Η ομάδα του Αντσελότι αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Μονπελιέ και στη διαμόρφωση του αποτελέσματος προφανώς και έπαιξε ρόλο η αποβολή του Σακό μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Παρί έπαιξε για 55 λεπτά με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 65' ο Μπελχαντά... ισοφάρισε τις αποβολές.Πάντως, είναι γεγονός ότι η Παρί φέτος έχει... θέμα με τις κόκκινες κάρτες, καθώς στα τρία από τα 12 ματς που έχει δώσει στη Ligue 1 κλήθηκε να πάιξει με παίκτη λιγότερο.Η αρχή έγινε στο ματς με την Αζαξιό (0-0), ακολούθησε η αποβολή του Ιμπραϊμοβιτς με τη Σεντ Ετιέν (1-2) και τώρα του Σακό.Σε ό,τι αφορά τις κίτρινες, η Παρί έχει 28 σε 12 αγώνες.