Η αντρική ομάδα του Αστέρα επιβλήθηκε 5-2 των νέων σε φιλική αναμέτρηση

Η αντρική ομάδα του Αστέρα Τρίπολης επικράτησε με 5-2 της αντίστοιχης των νέων, σε οικογενειακό διπλό, προπονητικού χαρακτήρα, που έγινε το πρωί της Παρασκευής (30/4).

Για τους νέους, που προηγήθηκαν 0-2 στο ημίωρο της αναμέτρησης, σκόραραν με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή οι Σαραντόπουλος και Μπακασέτας, αιφνιδιάζοντας την ανδρική ομάδα.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Ρόκας με σουτ από πλάγια θέση μέσα από τη μεγάλη περιοχή μείωσε σε 1-2, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η ανδρική ομάδα σημείωσε τέσσερα ακόμα τέρματα με τους Μπαστία (απευθείας

εκτέλεση φάουλ), Ουριμπάρι (δυνατό σουτ έξω από την περιοχή) και Μπακασέτα (με πλασέ), που αγωνίστηκε και με τις δύο ομάδες.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο 16άχρονος ποδοσφαιριστής σημείωσε ένα γκολ, παίζοντας με την ομάδα των νέων και στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ακόμα δύο, αγωνιζόμενος με την ομάδα των ανδρών.

Αστέρας (ανδρική): Κυριακόπουλος (46` Μπραιμλάρι), Λαμπρόπουλος (46` Μπαστία), Ρόκας, Μπαρτολίνι,