Η ΑΕΚ με δύο πρόσωπα, ένα σε κάθε ημίχρονο, ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Νταντί Γιουνάιτεντ στο Καραϊσκάκη και προκρίθηκε στους ομίλους του Europa League

Τα... χρειάστηκαν οι φίλοι της ΑΕΚ αλλά και οι παίκτες με το τεχνικό τιμ, καθώς λίγο έλειψε να πληρώσουν την υπερβολική χαλάρωση των παικτών του Μπάγεβιτς, που είχε ως αποτέλεσμα το ισόπαλο 1-1 με τη Νταντί Γιουνάιτεντ. Στους ομίλους του Europa League οι κιτρινόμαυροι, μετά και το υπέρ τους 1-0 του πρώτου αγώνα. Αρκετά

καλή εμφάνιση από τον Δικέφαλο στο πρώτο μέρος και γκολ από τον Ντιοπ, αγνώριστοι οι παίκτες του Μπάγεβιτς στο δεύτερο ημίχρονο, έδωσαν την ευκαιρία στους σκωτσέζους να αγγίξουν ακόμα και την ανατροπή του σκορ του πρώτου αγώνα!

Η Ενωση μπήκε πολύ δυνατά και με πολλή όρεξη στην αναμέτρηση, ψάχνοντας το γκολ που θα της έλυνε τα πόδια. Είναι χαρακτηριστικό ότι στα πρώτα 11 λεπτά της αναμέτρησης, είχε ήδη χάσει τέσσερις σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει, με το σουτ του Λαγού και την κεφαλιά του Γιάχιτς που έφυγαν μόλις άουτ, αλλά και τα δύο τετ α τετ με τον Λεονάρντο και τον Σκόκο.