Γκολ ο Σισέ, πρόκριση η Μίλαν

Μπορεί ο Τζιμπρίλ Σισέ να βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα (2 φορές έχει... καρφώσει τη Μίλαν, αφού είχε σκοράρει και στο πρωτάθλημα), ωστόσο οι ροσονέρι ήταν αυτοί που πήραν την πρόκριση στα ημιτελικά του Coppa Italia, αφού επικράτησαν με 3-1 της Λάτσιο και κατά συνέπεια θα αντιμετωπίσουν την Γιουβέντους.

Μόλις στο 5ο λεπτό, ο Γάλλος επιθετικός με σουτ στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Αμέλια κάνοντας το 0-1 για την Λάτσιο.

Ωστόσο, η αντίδραση της Μίλαν ήταν άμεση, αφού μέσα σε τρία λεπτά γύρισε το ματς. Αρχικά ο Ρομπίνιο ισοφάρισε στο 15' και κατόπιν ο Ζεέντορφ έκανε το 2-1 στο 18ο λεπτό.

Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ιμπραϊμοβιτς, ο οποίος στο 84' διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τη Μίλαν.