Γκέλαρε η ΑΕΚ, 1-1 με τον Ερμή, νέα ήττα για Απόλλωνα, 1-2 από την ΕΝΠ

Νέα ήττα γνώρισε ο Απόλλων στο Παραλίμνι, όπου η ΕΝΠ επικράτησε με 2-1, και έχασε την ευκαιρία να μειώσει την διαφορά του από την ΑΕΚ, που την ίδια ώρα έμεινε στο 1-1 με τον Ερμή. Λίγο νωρίτερα, η ΑΕ Πάφος πήρε σημαντική νίκη επικρατώντας με 5-0 της Δόξας Κατωκοπιάς. Ηττα για Απόλλωνα
Με άδεια χέρια έφυγε από το Τάσος
Μάρκου ο Απόλλων, που ηττήθηκε με 1-2 από την ΕΝΠ.Ελάχιστες φάσεις σημειώθηκαν μπροστά στις δύο εστίες στο πρώτο ημίχρονο, καθώς οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε παιχνίδι κέντρου, χωρίς επιθετικές πρωτοβουλίες.Στην επανάληψη, ο ρυθμός ανέβηκε αισθητά και η Ενωση ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 60` όταν ο Ντα Σίλβα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μπαλτοβάλιεφ. Η απάντηση των φιλοξενουμένων ήταν άμεση με τον Μπαγκούρα να κάνει το 1-1 τέσσερα λεπτά αργότερα.Και ενώ ο Απόλλων πίεζε στην συνέχεια, η ΕΝΠ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Φαν Τόρναουτ να γράφει το 2-1.Εχασε την ευκαιρία της