Γκέκος: Δύσκολη η έδρα του ΠεριστερίουΠεδουλάκης: Βιαστικές επιλογές

Ο ΑΕΚ πραγματοποίησε την ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο και άλωσε, για πρώτη φορά φέτος, την έδρα του Περιστερίου με σκορ 87-82. Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Μηνάς Γκέκος, ο Αργύρης Πεδουλάκης και ο Δήμος Ντικούδης μίλησαν για το αποτέλεσμα του παιχνιδιού. Γκέκος: Πολύτιμος ο Ντικούδης
Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Μηνάς Γκέκος μίλησε αρχικά για το πως έφτασε στην νίκη η ομάδα του: "Συγχαρητήρια στους παίκτες που έκαναν μια καλή εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και έπαιξαν καλή άμυνα. Το Περιστέρι είναι μια πολύ δύσκολη έδρα, η ομάδα προερχόταν από μια μεγάλη νίκη που της είχε δώσει αυτοπεποίθηση και εμείς έπρεπε να παλέψουμε και κόντρα σε αυτό, ενώ διαθέτει και ένα πολύ έμπειρο προπονητή. Oλα αυτά κάνουν τη νίκη μας σπουδαία.Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί στην επίθεση, αλλά δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι στην άμυνα. Δεχθήκαμε 50π. και αυτό τα λέει όλα. Στο β’ ημίχρονο με την πίεση, την κούραση και το καθαρό μυαλό στην άμυνα, βρήκαμε ρυθμό. Η άμυνα μας έδωσε αυτοπεποίθηση και στην ε