Γεράκια - Ταύροι, σημειώσατε... 1

11:32 3/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Οι Χοκς αν και έχαναν σε όλο το παιχνίδι, κατάφεραν τελικά να επικρατήσουν των Μπουλς με 83-80. Σπουδαία νίκη των Θάντερ επί των Πέισερς με 113-89, με τον Κέβιν Ντουράντ να σημειώνει 21 πόντους, πριν υποστεί διάστρεμμα και αποχωρήσει. Οι Νικς δεν συνάντησαν δυσκολίες απέναντι στους Χόρνετς, ενώ οι Μπλέιζερς πανηγύρισαν στο Σακραμέντο. Τέλος, ντεμπούτο για τον Κώστα Κουφό με τη φανέλα των Νάγκετς, σκοράροντας δύο πόντους σε επτά λεπτά. Ατλάντα Χοκς-Σικάγο Μπουλς 83-80
Ουίλιαμς 10, Χόρφορντ 31, Κόλινς 1, Τζόνσον 12, Χάινριχ 3, Κρόφορντ 12, Πάουελ 2, ’ρμστρεονγκ, Ουίλκινς 6, Πατσούλια
6, Τινγκ - Μπούζερ 11, Ντενγκ 15, Νοά 13, Μπόγκανς 8, Ρόουζ 12, Κόρβερ 6, Μπρούερ 4, Γκίμπσον 6, Ουάτσον 1, Ασίκ 4Ο Αλ Χόρφορντ έδωσε το σύνθημα. Ο all-star σέντερ ισοφάρισε το ατομικό του ρεκόρ (31 πόντοι) κι οι Χοκς κατάφεραν με την αντεπίθεση τους στο δεύτερο ημίχρονο να ξεπεράσουν το εμπόδιο των Μπουλς. Είναι χαρακτηριστικό ότι τα Γεράκια προηγήθηκαν για πρώτη φορά στον αγώνα στα 29''. "Είμαστε δι