Φούλαμ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2

Για τρίτη συνεχόμενη σεζόν, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να φύγει με το τρίποντο από το Κράβεν Κότατζ, εκεί όπου αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Φούλαμ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Premier League, και δεν κατάφερε να μιμηθεί τις εξάρες των αντιπάλων της για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος, Τσέλσι και Αρσεναλ. Πρόσωπο του αγώνα ο Μπρέντε Χάνγκελαντ, που από...

μοιραίος παίκτης για την ομάδα του Μαρκ Χιουζ, έγινε ήρωας!

Η απουσία του Γουέιν Ρούνεϊ, που ταλαιπωρείται από μία ίωση, ήταν αισθητή στην επίθεση της Γιουνάιτεντ, κυρίως για την ολοκλήρωση των φάσεων. Ωστόσο, οι κόκκινοι διάβολοι ξεκίνησαν ιδανικά στο πρώτο μέρος, και προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό χάρη σε μία εκπληκτική βολίδα του Σκόουλς.

Στα λεπτά που ακολούθησαν και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες, που δεν είχαν όμως την επιθυμητή κατάληξη.

Η ισορροπία ήρθε στο παιχνίδι στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό, όταν σε μία αντεπίθεση της Φούλαμ, ο Νταφ πέρασε τον Εβρά, γέμισε α