Φιλική νίκη του Ατρόμητου

20:34 1/8/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να κάνει το τρία στα τρία επί Βουλγαρικού εδάφους.Οι Βούλγαροι στο 79' έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ντιμιτρόφ και στυο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ατρόμητος κατάφερε να ανοίξει το σκορ.Ο Καραμάνος έστρωσε ωραία την μπάλα στον Αθανασίου και αυτός λίγο έξω από την περιοχή με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το τελικό 1-0 υπέρ του Ατρομήτου.Ατρόμητος: Ράντμαν (46' Ιτάνζ), Νάστος (61' Λαζαρίδης), Φυτανίδης (61' Ταυλαρίδης), Σκόνδρας (61' Καραμάνος), Επαστάϊν (81' Μακρής), Ιγκλέσιας (81' Καραγκούνης), Μπάλλας (68' Αθανασίου), Δημούτσος, Μπρίτο (86' Καλλέργης), Μπέλιτς (61' Γκαρσία), Κούτσι (76' Οικονόμου).Λοκομοτίβ Σόφιας: Μιχαϊλοφ, Βαρμπάνοφ, Βέλκοφ, Πρανέκοφ, Ντόμπρεφ, Ντιμιτρόφ, Γκάντσεφ, Πέεφ, Μπορνοσούζοφ, Μανόλο, Ίλιεφ.