Φιλική νίκη του Αρη επί του Παναιτωλικού με 3-1 στο Καρπενήσι

Δύο νίκες και μια ισοπαλία ήταν ο απολογισμός του Αρη στους φιλικούς αγώνες στο Καρπενήσι καθώς σήμερα (21/07) επικράτησε με 3-1 του Παναιτωλικού όπου ο νεαρός Αγγελούδης αποτέλεσε την ευχάριστη έκπληξη για τους «κίτρινους». Ικανοποιημένος δήλωσε ο Σάκης Τσιώλης τονίζοντας ότι θα δώσει ευκαιρίες σε όλους τους παίκτες και στα φιλικά που θα ακολουθήσουν - έπειτα από το σπουδαίο παιχνίδι με τη Πεναριόλ - στην Αυστρία. «Σε αυτό το διάστημα της προετοιμασίας δουλέψαμε πάνω σε γενικά πράγματα, πλέον θα πάμε σε πιο εξειδικευμένη δουλειά»,
είπε και ρωτήθηκε για τις μεταγραφές. «Υπάρχει ανάγκη απόκτησης ενός επιθετικού, ενώ σχετικά με τον σέντερ μπακ θα δώσουμε τη δυνατότητα σε παίκτες όπως ο Γιαννίτσης να δείξουν την αξία τους. Γενικά τα παιδιά χρειάζονται ευκαιρίες, αλλά και ψυχολογική ώθηση», είπε μεταξύ άλλων.Στο παιχνίδι, ο Αρης πήρε νωρίς προβάδισμα στο σκορ με τον Νέρι Καστίγιο ο οποίος σκόραρε στο 7ο λεπτό μετά από όμορφη συνεργασία με τον Τσέζαρεκ. Οι νεοφώτιστοι ισοφάρισαν χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρότσα στο 26'. Ο ρυθμός έπεσε στη συνέχεια αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο λόγω των πολλών αλλαγών για να φθάσουμε στο 84' όπου ο Αγγελούδης έκανε το 2-1 ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κάρλος Τόχα.Αρης: Βελλίδης (90' Καράδαης), Βανγκέλι (56' Κασναφέρης), Μίσελ (77' Αγτζίδης), Λαζαρίδης (69' Παπαζαχαρίας), Κοτσώνης (46' Γιαννίτσης), Φατί (78' Αγγελούδης) , Νέτο (56' Σακάτα), Καστίγιο (78' Γιαννιώτας) Γιαννιώτας), Καπετάνος (Τόχα 46'), Σολτάνι (63' Κανούλας), Τσέζαρεκ (63' Οικονομόπουλος).Παναιτωλικός: Τζενάμο (46' Μπαμπανιώτης), Ρότσα(74' Κούσης), Γκόλιας (63' Σαμαράς), Αναστασιάδης ( 46' Κουτρομάνος), Γούσας, Μουμίν(46' Δέντσας), Θεοδωρίδης(46' Σαραγόσα), Μπουμάλ(69' Μεταξούλης), Καμαρά (46' Καραμαλίκης), Παλαιολόγος (46' Πασάς), Εντζεγκουέλε (87' Αναστασιάδης).