Φιλική νίκη με 4-1 πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης, επί του Παναυπλιακού

Την ευκαιρία να τσεκάρει την αγωνιστική κατάσταση του Ισραελ Νταμόντε αλλά και των ρεζερβών του, είχε ο Βαγγέλης Βλάχος στη φιλική αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναυπλιακό. Οι αρκάδες επικράτησαν με σκορ 4-1, με τον Νταμόντε να αγωνίζεται για ένα ημίχρονο και να σκοράρει και ένα τέρμα.

Ο Βλάχος δεν είχε στην διάθεσή του τους Καρντόσο, Καούνο, Λαμπρόπουλο, Μαρσελάο και Καρέρα, οι οποίοι ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα, αλλά και τους Τσέζαρεκ, Ντεγκρά και Ουριμπάρι τους οποίους προτίμησε να ξεκουράσει. Στις θέσεις τους, χρησιμοποίησε τους Σεντεμέντε, Μπακασέτα

και Τσουμάγκα, οι οποίοι άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις.

Ο Νταμόντε που επανεμφανίστηκε, άνοιξε το σκορ στο έκτο λεπτό με ωραίο σουτ, ενώ ο Μπακασέτας έκανε το 2-0, μισή ώρα αργότερα. Ο Αντωνόπουλος μείωσε για τους φιλοξενούμενους στο 43`, διαμορφώνοντας σε 2-1 το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Αργυρόπουλος με ωραία προσπάθεια έγραψε το 3-1 στο 56` για να κλείσει το σκορ στο 63` με κεφαλιά, ο Μπ