Φιλική νίκη με 2-1 στην Κοζάνη για την Βέροια

Νικηφόρα έκλεισε τη φετινή σεζόν η Βέροια, η οποία επικράτησε στην Κοζάνη της τοπικής ομάδας με 2-1, σε ένα φιλικό παιχνίδι που είχε πανηγυρικό χαρακτήρα, λόγω της ανόδου της τοπικής ομάδας στη Γ’ Εθνική.Στο πρώτο μέρος ο Δημήτρης Καλαϊτζίδης χρησιμοποίησε όσους βασικούς παίκτες είχε στην διάθεσή του, με τη Βέροια να έχει
την υπεροχή και να φτάνει κοντά στο γκολ σε 3-4 περιπτώσεις, σκοράροντας τελικά στο 43' με μακρινό σουτ του Καλτσά.Στην επανάληψη η Βασίλισσα του Βορρά ξεκίνησε με νέα ενδεκάδα και πολλούς παίκτες από την ομάδα Κ20, οι οποίοι έδειξαν πολύ καλά στοιχεία.Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 55’ εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σίμου, ενώ το τελικό 2-1 για τους Βεροιώτες διαμόρφωσε στο 77’ ο Μοκάκε με ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό πλασέ.Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζούγρας με βοηθούς τους Κουτζιακουτζίδη και Τζαμπάζη.ΚΟΖΑΝΗ (Γιάννης Παρασκευάς): Γκαραβέλης (73’ Κοκκινίδης), Στεργιόπουλος (76’ Δάμου), Τραυλός (68’ Συμεωνίδης), Ποζίδης (46’ Τζερεμές), Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τσικόπουλος Η., Ντεμιράι (68’ Μπίντσης), Τρυφωνίδης (58’ Τσίλης), Τοπάλης (75’ Μπέμπης), Παπαδόπουλος Κ.ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Κοτταρίδης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Μπερτίν, Ορέστες, Γεωργέας, Βεργώνης, Ολαϊτάν, Καλτσάς, Κόστλι, Ιωάννου.Σύνθεση β’ ημιχρόνου: Βόλτσης, Σίμος Ε., Σαρακατσιάνος, Παρασκευόπουλος, Μουρατίδης (75’ Σίμος), Παυλίδης, Στασινόπουλος Δ. (75’ Τάνης), Στασινόπουλος Κ. (υπό δοκιμή), Χαραλαμπίδης (75’ Ντόγος), Μοκάκε, Μουχτάρης.