Φιλική ήττα του ΠΑΣ στα Τρίκαλα

Την ήττα με 1-0 από τον ΑΟΤ στα Τρίκαλα γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα σε φιλικό παιχνίδι.Στο καθιερωμένο φιλικό μετά από αγωνιστική που δίνουν οι Ηπειρώτες, η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου (σ.σ. απουσίαζε και τον ΠΑΣ κοουτσάρισε ο Γιάννης Θωμαϊδης) παρατάχθηκε με παίκτες που δεν αγωνίστηκαν κόντρα στον Λεβαδειακό και αρκετούς πιτσιρικάδες από την ομάδα Νέων του συλλόγου.Οι Σακαφλιάδες προηγήθηκαν στο 37' με πέναλτι του Καραϊσκου,
το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ, Νίκο Μπαμπανιώτη. Οι Γιαννιώτες έχασαν μεγάλη ευκαιρία δύο λεπτά αργότερα, όταν από κόρνερ του Νικλητσιώτη, ο Θεοδωράκης πήρε την κεφαλιά και ο Ανδρέα έδιωξε πάνω στη γραμμή.Οι Ηπειρώτες βελτίωσαν την εικόνα τους στο δεύτερο ημίχρονο και έχασαν τρεις ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν. Στο 74' ο Γιάκος αστόχησε σε τετ α τετ με τον Ζαφείρη, τρία λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας του ΑΟΤ απέκρουσε το πλασέ του Νάκου, ενώ στο 78' ο Νικόπουλος είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Ζαφείρης, Τζοβάρας, Ευθυμίου, Κεφαλάς, Ανδρέου, Γκόλιας, Κεραμάς, Δ. Τεντολούρης, Παππάς, Απ. Τεντολούρης, Καραϊσκος.ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Μπαμπανιώτης, Γανώτης, Ρούμπουλακος, Θεοδωράκης, Μπέριος, Κεϊτά, Αυγενίκου, Παππάς, Τοπούζης, Ιωάννου, Νικλητσιώτης.Β' μέρος: Μπαμπανιώτης, Σπαλιάρας, Θεοδωράκης, Μπέριος (62' Φίλιος), Ρουμπουλάκος (62' Ασωνίτης), Φαρμάκης, Γανωτής (67' λ.τρ. Ιωάννου), Ιωάννου (62' Χαρίσης), Νικόπουλος, Γιάκος και Νάκος