Φιλική ισοπαλία στο Βραζιλία-Ιταλία

Χορταστική... ισοπαλία στο φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην Βραζιλία με την Ιταλία στην Γενεύη, που μπορεί να μην ανέδειξε νικητή είχε όμως αρκετά γκολ (2-2) και θέαμα. Γκολάρα ο Μπαλοτέλι.Ο Φρέντ άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό για την Βραζιλία για να έρθει ο Οσκαρ εννιά λεπτά αργότερα (42') να διπλασιάσει τα τέρματα της Σελεσάο, που πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 2-0.Ωστόσο, οι Ιταλοί με δύο γκολ που πέτυχαν σε διάστημα 3 λεπτών (54'-57'), με τον Ντε Ρόσι και τον Μπαλοτέλι
(εκλπληκτικό τέρμα) έφεραν το ματς στα ίσια, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Ενα αποτέλεσμα που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.ΙΤΑΛΙΑ: Μπουφόν, Μάτζο, Μπονούτσι, Μπαρτζάλι, Ντε Σίλιο (74' Αντονέλι), Πίρλο (46' Τσέρτσι), Ντε Ρόσι (81' Ντιαμάντι), Μοντολίβο, Τζακερίνι (68' Πόλι), Οσβάλντο (46' Ελ Σααραουί), Μπαλοτέλι (83' Τζιλαρντίνο).ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Ζούλιο Σέζαρ, Ντάνι Άλβες, Νταβίντ Λουίζ, Ντάντε, Φιλίπε Λουίς (77' Μαρσέλο), Φερνάντο, Ερνάνες (91' Λουίζ Γκουστάβο), Οσκάρ (62' Κακά), Χουλκ (85' Ζεάν), Νεϊμάρ, Φρεντ (69' Ντιέγκο Κόστα).