Φιλική 6αρα της Δόξας επί των Σερρών

Πανέτοιμη ενόψει της συμμετοχής της στα πλέι οφ έδειξε η Δόξα Δράμας, η οποία συνέτριψε με 6-0 τον Πανσερραϊκό σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στη Δράμα, παρουσία περίπου 1000 φίλων της. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου έδειξε ότι βρίσκεται σε εκπληκτική κατάσταση, καθώς στο πρώτο ημίχρονο σημείωσε δύο γκολ και είχε δύο δοκάρια, ενώ στο δεύτερο μέρος πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα.Στο 25' μετά από πάσα του Μαρκόφσκι, ο Χατζηπαντελίδης έκανε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε
στο κάθετο δοκάρι του Βαλσαμάκη. Στο 38ο λεπτό ο Μαρκόφσκι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 1-0 για τη Δόξα, ενώ στο 40' από πάσα του Χατζηζήση, πάλι ο σκοπιανός έκανε με πλασέ το 2-0. Στο 44' μετά από σουτ του Γελαδάρη, η μπάλα χτύπησε και πάλι στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 53' ο Αλεξάντροβιτς με κεφαλιά έκανε το 3-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κάπελ με δυνατό σουτ έγραψε το 4-0. Στο 68' και πάλι ο Αλεξαντρόβιτς έκανε το 5-0, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 78' ο Ντε Φαρία, με κεραυνό μέσα από την περιοχή.