Φιλική 3άρα με ανατροπή και Ουντότζι ο Αρης

Νικηφόρα συνέχισε στα φιλικά προετοιμασίας ο Αρης, επικρατώντας 3-1 του Εθνικού Γαζώρου στις Σέρρες. Χατ τρικ ο Ουντότζι!Οι κίτρινοι βρέθηκαν πίσω στο 20ό λεπτό, όταν ο Μαστέφσκι πλάσαρε από κοντά τον Μπουζάνη για το 1-0.Στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου ο Αρης ανέβασε την απόδοσή του και χάρη σε ένα εκρηκτικό 20λεπτο πέτυχε την ανατροπή, φτάνοντας στο 3-1.Στο 60ό λεπτό
ο Ουντότζι ισοφάρισε με κοντινή προβολή, έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έκανε το 2-1 και στο 77' ο Νιγηριανός ολοκλήρωσε το προσωπικό του κρεσέντο, πετυχαίνοντας το πιο θεαματικό γκολ του φιλικού.Εθνικός Γαζώρου (Μάκης Κατσαβάκης): Παπαθανασίου, Κουκώλης, Μουσικάκης, Μερεσιώτης, Γαϊδαρτζής, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Μαστέφσκι, Κωφοκότσιος, Μεντής, Μεταλίδης.Άρης (Γιάννης Χατζηνικολάου): Μπουζάνης, Λεμονής, Κύργιας, Πουλίδο, Μαργαρίτης, Παπαδόπουλος, Έλσνερ, Σταυρόπουλος, Καραγιάννης, Τριανταφυλλάκος, Μανιάς.Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Διούδης, Οικονομόπουλος, Νταμαρλής, Σουνάς, Ηρακλής, Γκόλιας, Τσουκάνης, Κοτσαρίδης, Αντωνιάδης.