Φιλικές νίκες για Νότιο Αφρική και Δανία, ισοπαλία για Ονδούρα

Με νίκες συνέχισαν την προετοιμασία τους ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Νοτίου Αφρικής η διοργανώτρια και η Δανία. Η ομάδα του Κάρλος Αλμπέρτο Παρέιρα, με τον Μπράις Μουν να μένει στον πάγκο, νίκησε με 2-1 την Κολομβία, ενώ οι δανοί επικράτησαν με 2-0 της Σενεγάλης. Ισοπαλία για την Ονδούρα, 2-2 με τη Λευκορωσία.

Νίκη για τη διοργανώτρια χωρίς ΜουνΜε τον Μπράις Μουν να παρακολουθεί την αναμέτρηση από τον πάγκο, η Νότιος Αφρική πήρε τη νίκη με 2-1 σε βάρος της Κολομβίας.

Ο Μοντίσε άνοιξε το σκορ για τους οικοδεσπότες του φετινού Παγκοσμίου Κυπέλλου με εύστοχη εκτέλεση

πέναλτι στο 18ο λεπτό, με τον Μορένο, όμως, να ισοφαρίζει με τον ίδιο τρόπο 3 λεπτά αργότερα. Το γκολ της νίκης για την ομάδα του Παρέιρα σημείωσε ο Μπέλα στο 58`.

Νικηφόρα και η ΔανίαΜε νίκη συνέχισε την προετοιμασία της ενόψει του Μουντιάλ και η Δανία, επικρατώντας με 2-0 της Σενεγάλης.

Ο Κρίστιαν Πόουλσεν άνοιξε το σκορ για τους δανούς στο 27ο λεπτό, με τον Ενεβόλντσεν να σφραγί