Φιάσκο η φιέστα του ΠΑΣ, 2-2 με Αρη

Μπροστά σε ελάχιστο κόσμο πραγματοποιήθηκε η φιλική αναμέτρηση - φιέστα μεταξύ του ΠΑΣ Γιάννινα και του Αρη το απόγευμα της Τετάρτης (18/5) στους Ζωσιμάδες. Για την ιστορία, το παιχνίδι έληξε με σκορ 2-2. Στο φιλικό που διοργάνωσε για φιλανθρωπικούς σκοπούς η Ενωση Β' και Γ' Εθνικής δεν έδωσαν το παρών πάνω από 500 φίλοι του Αγιαξ της Ηπείρου, οι οποίοι με αυτόν τον τρόπο θέλησαν να εκφράσουν την δυσαρέσκεια τους για τη βαριά ήττα από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο,
με 1-4.Ο ΠΑΣ πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 23' με σουτ του Μπακαγιόκο, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μενδρινός. Ο Αρης προηγήθηκε στο 76ο λεπτό με τον Αγγελούδη, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σκούφαλης διαμόρφωσε το τελικό 2-2.Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός (27' Σικαλιάς, 64' Κουβεντάρης), Πάντος (43' Φουρτάδο), Οικονόμου (48' Τζημόπουλος), Κώτσιος (43' Βαρτζιώτης), Μιχαήλ (64' Μαργαρίτης), Κεϊτά (48' Σενόνε), Ανδράλας (48' Κυριάκος), Μπουχάν (70' Γκοτζιάς), Τζάνης (48' Σκούφαλης), Μπακαγιόκο (43' Τζάνης), Ντε Βινσέντι (70' Γκέγκας).Αρης: Βελλίδης (52' Διούδης), Κουλουχέρης (46' Παπαζαχαρίας), Μίσελ, Καζναφέρης (70' Γιώρης), Μενδρινός (46' Κουρέλας, 83' Ντάμαρλης), Αραβίδης (30' Αγγελούδης), Λαζαρίδης (46' Κοτσώνης), Οικονομόπουλος (52' Γιαννιώτας), Βανγκέλι (52' Αγτζίδης), Τοπούζης (59' Ρένια), Γιαννίτσης.