Εσωσε το βαθμό στις καθυστερήσεις η Πάρμα, 2-2 με Φιορεντίνα

Με γκολ του Γκόμπι στις καθυστερήσεις η Πάρμα κατάφερε να σταθεί όρθιο στο "Αρτέμιο Φράνκι" και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Φιορεντίνα για την 6η αγωνιστική στο CampionatoΜακριά από τις νίκες για τέταρτο διαδοχικό ματς έμεινε η Φιορεντίνα, που τελευταία της νίκη ήταν για τη δεύτερη αγωνιστική.Αντίθετα η Πάρμα έμεινε αήττητη για τρίτο σερί ματς και έφτασε τους έξι βαθμούς μετά από έξι αγωνιστικές στο Campionato.Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Φιορεντίνα είχε τα ψυχικά αποθέματα και
κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα.Η Πάρμα προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του α' μέρους χάρη σε γκολ του Γκαργκάνο, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν απαντήσεις στην επανάληψη.Ο Ροντρίγκες ισοφάρισε στο 64' και στο 78' ο Βάργκας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι όμως είχαν τον τελευταίο λόγο και με γκολ του Γκόμπι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό 2-2 και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:Σάββατο (28/9)Τζένοα - Νάπολι 0-2 (14', 25' Πάντεφ)Μίλαν - Σαμπντόρια 1-0 (46' Μπίρσα)Κυριακή (29/9)Τορίνο - Γιουβέντους 0-1 (54' Πογκμπά)Κατάνια - Κιέβο Βερόνα 2-0 (22' Πλάσιλ, 54' Κάστρο)Αταλάντα - Ουντινέζε 2-0 (45'+1', 63' Ντένις)Ελλάς Βερόνα - Λιβόρνο 2-1 (40' Ιτούρμπε, 74' πέν. Ζορζίνιο - 45'+1' Ρινάλντο)Σασουόλο - Λάτσιο 2-2 (55' Σκελότο, 77' Φλόρο Φλόρες - 50' Ντίας, 54' Καντρέβα)Κάλιαρι - Ιντερ 1-1 (83' Ναϊνγκόλαν - 70' Ικάρντι)     Ρόμα - Μπολόνια 5-0 (8' Φλορέντσι, 17', 62' Ζερβίνιο, 26' Μπενάτια, 85' Λιάγιτς)Δευτέρα (30/9)Φιορεντίνα - Πάρμα 2-2 (64' Ροντίγκες, 78' Βάργκας - 45'+ Γκαργκάνο, 90'+ Γκόμπι)