Εριξε... ντόρτια η Λίβερπουλ, βασικός ο Καραγκούνης

Η Λίβερπουλ κέρδισε 4-0 τη Φούλαμ, επέστρεψε στις νίκες και σκαρφάλωσε στην 8η θέση της βαθμολογίαςΟι κόκκινοι δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα απέναντι στη Φούλαμ, στη βασική εντεκάδα της οποίας βρέθηκε και ο Γιώργος Καραγκούνης, επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά την ήττα με 1-3 από την Αστον Βίλα.Η Λίβερπουλ προηγήθηκε από το 8' με τον Σκρτελ και στο 36' διπλασίασε τα τέρματά της με τον Τζέραρντ, βάζοντας στέρεες βάσεις νίκης από το α' μέρος του αγώνα.Στην επανάληψη δεν πάτησε φρένο
και σημείωσε ακόμα δύο τέρματα. Ο Ντάουνινγκ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 51' και ο Σουάρες στις καθυστερήσεις έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, γράφοντας το τελικό 4-0.Με το τρίποντο αυτό, η ομάδα του Ρότζερς έφτασε τους 25 βαθμούς, πιάνοντας στην 8η θέση την Στόουκ Σίτι και τη Νόριτς.Αναλυτικά τα αποτελέσματα:Μάντσεστερ Σίτι-Ρέντινγκ 1-0 (Μπάρι 92')Νιούκαστλ-ΚΠΡ 1-0 (Αμεόμπι 81')Σαουθάμπτον-Σάντερλαντ 0-1 (Φλέτσερ 42')Τότεναμ-Στόουκ 0-0Γουέστ Μπρόμ-Νόριτς 2-1 (Γκέρα 43', Λουκάκου 82'-Σνόντγκρας 23')Γουέστ Χαμ-Εβερτον 1-2 (Κόουλ 14'-Ανιτσέμπε 64', Πίενααρ 73')Λίβερπουλο-Φούλαμ 4-0 (8' Σκρτελ, 36' Τζέραρντ, 51' Ντάουνινγκ, 90+ Σουάρες)Σουόνσι Σίτι - Μάντσεστερ Γ. (23/12)2Τσέλσι - Αστον Βίλα (23/12)