Επιβλητική νίκη του Φέντερερ επί του Φερέρ στο Λονδίνο

Τις... άγριες διαθέσεις του έδειξε από νωρίς ο Ρότζερ Φέντερερ στο Barclays ATP World Tour Finals του Λονδίνου, πετυχαίνοντας επιβλητική νίκη με 2-0 σετ επί του Νταβίντ Φερέρ. Η νίκη αποτελεί... προειδοποιητικό μήνυμα στον... γηπεδούχο Αντι Μάρεϊ που νωρίτερα είχε επικρατήσει επίσης με χαρακτηριστική ευκολία και 2-0 σετ του Ρόμπιν Σόντερλινγκ,
στην πρεμιέρα του τουρνουά την Κυριακή (21/11). Ο ελβετός τενίστας δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στον Φερέρ στο πρώτο σετ, εκμεταλλευόμενος και τα αβίαστα λάθη του αγχωμένου ισπανού, κερδίζοντάς το με 6-1.Στο δεύτερο σετ ο Φερέρ... ξύπνησε, αλλά τελικά υπέκυψε στην ανωτερότητα του αντιπάλου του με 4-6."Είναι υπέροχο. Οι παίκτες το λατρεύουν. Είμαστε όλοι εδώ. Εχει μεγάλο κύρος και είμαι μέρος του τα τελευταία 9 χρόνια", δήλωσε ο Φέντερερ και στη συνέχεια αναφέρθηκε και στην αναμέτρηση: "Ηταν δύσκολο ματς. Το σκορ δεν αντιπροσωπεύει την εικόνα του αγώνα. Πολλά games ήταν κλειστά και ειδικά στο 2ο σετ. Είμαι χαρούμενος με τον τρ