Επιβλητική η Εθνική, 12-2 τα Σκόπια στην πρεμιέρα

02:04 2/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Μετά το ισχνό 1-0 υπέρ της στο πρώτο 8λεπτο, από το τέλος της δεύτερης περιόδου και μέχρι το τέλος του αγώνα, κυριάρχησε και με εκπληκτικό σερί 9-0, έφτασε πανεύκολα στη νίκη.Οι Σκοπιανοί πέτυχαν και τα δυο τους γκολ στο δεύτερο 8λεπτο και από τότε (1.39’’) έμειναν άσφαιροι για 17 λεπτά και 39’’ δεύτερα!Τοπ σκόρερ της Εθνικής ο Γιάννης Φουντούλης με 5 τέρματα.8ΛΕΠΤΑ: 1-0, 3-2, 3-0, 5-0ΕΛΛΑΔΑ (Ντράγκαν Άντριτς): Δεληγιάννης, Μυλωνάκης 1, Μιράλης 2, Κοκκινάκης, Δελακάς, Αφρουδάκης Χρ. 2, Χατζηθεοδώρου, Φουντούλης Ι. 5, Αφρουδάκης Γ. 1, Θεοδωρόπουλος, Βουλγαράκης, Μουρίκης Κ. 1, ΚαραμπέτσοςΣΚΟΠΙΑ (Σάσκο Ποπόφσκι): Τσουκ 2Αύριο (02.00 ξημερώματα Τρίτης), η Εθνική μας αντιμετωπίζει τη Ρουμανία σε ένα από τα καθοριστικότερα παιχνίδια του Ομίλου της.Στο παιχνίδι που προηγήθηκε, πάντα για τον Όμιλο μας, το Μαυροβούνιο νίκησε 12-6 την Ολλανδία.