Επιτέλους νίκη για τη Φούλαμ

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Φούλαμ που επικράτησε με 2-1 της Νιούκαστλ στο Κρέιβεν Κότατζ. Η ομάδα του Λονδίνου επανήλθε στις επιτυχίες, ύστερα από έξι αγωνιστικές, όπου δεν είχε σηκώσει κεφάλι, με συνέπεια να βρίσκεται χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα.Η Φούλαμ προηγήθηκε στο 19ο λεπτό μ' ένα τυχερό τέρμα του Σίντγουελ. Η Νιούκαστλ ισοφάρισε στο 54ο λεπτό με τον Μπεν Αρφά, ωστόσο ο Ρονταλέγκα δέκα λεπτά αργότερα (64') έδωσε εκ νέου το προβάδισμα και τη νίκη στην ομάδα του.ΦΟΥΛΑΜ: Σβάρτσερ, Ρίισε, Χάνγκελαντ, Μπερντ, Χιούζ, Ρίδερ, Σίντγουελ, Νταφ, Κασάνικλιτς (62’ Ντεγιάγκα), Μπερμπάτοφ, Ρονταλέγκα (86’ Πέτριτς).ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Κολοτσίνι, Σαντόν, Σίμπσον, Γουίλιαμσον, Ανίτα (86’ Μαρβό), Μπεν Αρφά (70’ Αμεόμπι), Γκουτιέρεζ, Τιοτέ (86’ Μπιγκιριμάνα), Σισέ, Μπα.