Επιστροφή στις νίκες για Τσέλσι, στραβοπάτησε η Αρσεναλ

Επειτα από 6... άκαρπες αγωνιστικές, η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες! Οι Μπλε πήραν τη νίκη με 1-0 σε βάρος της Μπόλτον στο Στάμφορντ Μπριτζ και εδραιώθηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα, η Αρσεναλ δεν κατάφερε να πιάσει τις δύο ομάδες του Μάντσεστερ στην κορυφή, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Γουίγκαν εκτός έδρας. Περισσότερα σε λίγο...Εχασε την ευκαιρία
της
Την ευκαιρία να πιάσει να πιάσει τις δύο ομάδες του Μάντσεστερ, Γιουνάιτεντ και Σίτι, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχασε η Αρσεναλ, που έμεινε στο 2-2 με την Γουίγκαν. Μοιραίος παίκτης για τους κανονιέρηδες ήταν ο Σκιλασί, καθώς χάρη στο αυτογκόλ του στο 81ο λεπτό πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας η ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ.Αν και η Αρσεναλ μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ. Στο 17ο λεπτό ο Ενζόγκμπια κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κοσιελνί, ο Γουότσον ανέλαβε να το εκτελέσει και δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Φαμπιάνσκι από τα 11 βήματα, κάνοντας το 1-0.Ο