Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ, 3-1 τον Πανιώνιο στην άδεια Τούμπα

Γούρικη αποδείχθηκε η... άδεια Τούμπα για τον ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος του Βορρά συνέχισε την εξαιρετική παράδοση που έχει απέναντι στον Πανιώνιο στη Θεσσαλονίκη (έχει να ηττηθεί από τη σεζόν 1985-86) παίρνοντας τη νίκη με 3-1 και πανηγύρισε το δεύτερο φετινό του τρίποντο στη Σούπερ Λίγκα μετά το 3-2 επί του Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα.

Ζεστός στην... κρύα ΤούμπαΜπορεί η Τούμπα να μην

θύμιζε σε τίποτα την... καυτή έδρα που μας έχει συνηθίσει, λόγω της τιμωρίας του Δικεφάλου για τα όσα έλαβαν χώρα έξω από το γήπεδο μετά τη λήξη του ντέρμπι με τον Αρη, αλλά οι παίκτες του Μάκη Χάβου ήταν από το πρώτο λεπτό ιδιαίτερα... ζεστοί!

Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Ελ Ζαρ έκανε το σουτ, ο Μάχο απέκρουσε, αλλά η μπάλα έφτασε στον Σαλπιγγίδη που - με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ - έβγαλε την πάσα στον Μουσλίμοβιτς που με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Σακελλαρίου έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Σαλπιγγίδης έκανε την κο