Επιασε πέναλτι ο Πελετιέρι!

10:12 4/9/2012 - Πηγή: Sport.gr
Ο Αγκουστίν Πελετιέρι έχει κάνει σημαντική καριέρα ως μέσος, ωστόσο, απέδειξε πως θα μπορούσε να έχει αγωνιστεί με ανάλογη επιτυχία και στη θέση του τερματοφύλακα.Αλλωστε, ο πρώην άσος της ΑΕΚ έπιασε και πέναλτι στην αναμέτρηση της Ρασίνγκ Κλουμπ με την Σαν Μαρτίν Σαν Χουάν για την πέμπτη αγωνιστική της φετινής Απερτούρα της Αργεντινής.Ο τερματοφύλακας της Ρασίνγκ υπέπεσε σε πέναλτι και αποβλήθηκε δύο λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 3-1 υπέρ της. Δικαίωμα αλλαγής δεν υπήρχε κι έτσι ο Πελετιέρι ανέλαβε την ευθύνη και έκατσε κάτω από τα δοκάρια της ομάδας του στα τελευταία λεπτά.Ο Πελετιέρι έβαλε τα γάντια  και απέκρουσε το πέναλτι με εντυπωσιακό τρόπο, διατηρώντας το 3-1. Φυσικά, γνώρισε την αποθέωση από συμπαίκτες και φιλάθλους.Δείτε τον Πελετιέρι σε έναν ρόλο που δεν τον έχετε συνηθίσει...